top of page

Targi rękodzieła w Łodzi - wydarzenia, o których nie wiesz

Zaktualizowano: 24 paź 2022

Są tu jacyś fani sztuki i rękodzieła? No raczej…

Inaczej by Cię tutaj nie było :D

Często się łapię na tym, że o jakimś super wydarzeniu, gdzieś w Łodzi, dowiaduję się już po fakcie. Też tak masz?

Razem unikniemy tego problemu. Proponuję z wyprzedzeniem polubić strony niżej wymienionych wydarzeń, by zawsze być na bieżąco!


Postanowiłam zająć się tematem i przygotować listę cyklicznych łódzkich wydarzeń z rękodziełem w roli głównej. Udział we wszystkich wymienionych niżej wydarzeniach jest bezpłatny. Jeśli nie wiedział_ś o ich istnieniu, tym bardziej zapraszam do lektury!


Lista łódzkich wydarzeń cyklicznych z rękodziełem w roli głównej:

Garażówka, to wydarzenie, które odbywa się raz w miesiącu, w niedzielę od 11:00 do 18:00. Ma miejsce w hali Odlewnia, na Piotrkowskiej 217.

Informacje na temat Garażówki znajdziecie na Facebooku (link) i Instagramie (link)

A to krótki film, który nagrałam na ostatniej Garażówce:

Co tu znajdziesz?

Wielokrotnie odwiedziłam Garażówkę i oprócz samego rękodzieła znaleźć tam można stragany z naturalnymi produktami np. świecami, ciuchy z drugiej ręki, antyki - trochę takie “mydło i powidło”. Na pewno spotkasz tam ciekawych ludzi, którzy z radością opowiedzą Ci o swoich produktach. Bliskie sąsiedztwo kawiarni i restauracji sprawia, że masz szansę połączyć kilka przyjemności w ciągu jednego niedzielnego popołudnia. Zjesz pyszne śniadanie i wypijesz kawę a później wpadniesz do hali Odlewnia na zwiedzanie straganów i zakupy.


Najbliższa Garażówka będzie miała miejsce już w tę niedzielę, czyli 23.10. 2022 r. Tak się składa, że będę tu gościła jako wystawca - ojojoj_art Chcecie się przekonać, jakie podstawki i dodatki do domu przygotowałam, to zajrzyjcie! Tym bardziej, że na tej Garażówce będzie jedna z moich mastermajndowych koleżanek - corka_natura! Hania tworzy biżuterię i pamiątki z żywicy, z zatopionymi kwiatami. Zapraszamy Was!


Jesienne Sztuki @lodzkiesztuki

Dopiero co odbyły się Jesienne sztuki- niedziela 16.10.2022, a już zapowiadana jest świąteczna edycja.

Co tu znajdziesz?

Łódzkie sztuki to wydarzenie w całości poświęcone rękodziełu i sztuce użytkowej. Znajdziesz tu artystów głównie z województwa łódzkiego, ale też z innych regionów Polski. Kupisz tutaj kolaż, biżuterię, ceramikę, ubrania, meble, psie akcesoria, pled - wszystko wyprodukowane w Polsce, w małym nakładzie. Wydarzenie odbywa się w budynkach Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, gdzie mieszczą się pracownie łódzkich artystów. To przepiękna, loftowa przestrzeń, wprost zachęca do odwiedzin. W dniu , gdy odbywa się wydarzenie możesz zaopatrzyć się także w jedzenie lub przepyszną kawę, którą kupisz w foodtruckach, stojących na zewnątrz budynku.

Miałam przyjemność być na poprzedniej edycji jak i tej najświeższej - widać ogrom pracy i energii włożony w promowanie tego wydarzenia, artystów/wystawców także przybyło od ostatniego razu, nie mówiąc już o samych odwiedzających.


Łódzkie sztuki odbyły się już trzykrotnie. Organizatorzy dbają także o młodszych uczestników targów zapewniając Bawialnię, w której dzieci mogą liczyć na opiekę i kreatywną zabawę.

Więcej informacji o Łódzkich Sztukach znajdziecie na ich profilu fb (link) i Instagramie (link).


Rękodzieło w Ogrodach Geyera

Czy wiedział_ś że w Ogrodach Geyera znajdziesz rękodzieło?

Na Piotrkowskiej 293/305 mieści się duża, dość pusta, nawet w trakcie trwania kiermaszu hala targowa.

Informacje na temat wydarzenia na fb (link).

Co tu znajdziesz?

Obrazy, rękodzieła wszelkiej maści, antyki, rzeczy z drugiej ręki, książki - to oczywiście nie wszystko. W Ogrodach Geyera tak jak w przypadku Garażówki możesz połączyć przyjemność płynącą z jedzenia, z lokalnych restauracji, z zakupami na kiermaszu.


STACJA KSIĘŻY MŁYN - targ staroci, rękodzieła i sztuki użytkowej

Targi odbywają się co najmniej raz w miesiącu, czasami nawet dwa razy. Stoiska targowe najczęściej usytuowane są na Kocim Szlaku, na terenie Księżego Młyna. W okresie jesienno - zimowym wydarzenie przenosi się do budynku obok - Textorial Park, dzięki zadaszeniu wystawcy oraz odwiedzający nie muszą przejmować się gorszą pogodą.

Co tu znajdziesz?

Jak sama nazwa wydarzenia mówi - kupisz tu rękodzieło, starocie, sztukę użytkową. To co przykuło moją uwagę - to bardzo fajna atmosfera. Stoiska są umieszczone na małej przestrzeni, dzięki czemu szybko można się przekonać, czy jest coś, co Cię zainteresuje. Zaledwie kilka kroków od targu znajdziesz jedną z moich ulubionych kawiarni Coffeehood, oraz pyszne jedzenie w restauracji Fatamorgana.

Informacje o wydarzeniu znajdziesz na profilu fb (link)

REkiermasz+

Targi nie mają stałego miejsca. Do tej pory odbyły się dwie edycje wydarzenia. Ostatnia miała miejsce 1 października. Targi odbywały się na świeżym powietrzu, przy Willi w parku Poniatowskiego.


Co tu znajdziesz?

To także targi typu “mydło i powidło”. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty, w ostatniej edycj można było za niewielką opłatą nauczyć się tworzenia kolaży.


Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na profilu REkoncept fb (link) i na instagramie (link).

Rękodzielnia na Pietrynie

Kojarzycie na pewno stragany, które pojawiają się na Piotrkowskiej w okresie świątecznym. W tych samych straganach, w wyznaczonych dniach pojawiają się rękodzieła.


Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz TUTAJ (link).


Co tu znajdziesz?

Około 30 wystawców z przeróżnym asortymentem - produkty naturalne, ceramikę, szydełkowe akcesoria, biżuterię i wiele innych ciekawych produktów. Ostatnia Rękodzielnia na Pietrynie w 2022 odbyła się w dniach 8-9 października.


Wieczorne Targi rzeczy wszelakich - Pasaż Róży

Na tym wydarzeniu jeszcze nie byłam, ale dowiedziałam się o nim podczas Garażówki. Wydarzenie jest cykliczne - odbywa się co miesiąc od lipca do października na Piotrkowskiej 3, czyli przy Pasażu Róży. To co zdecydowanie wyróżnia to wydarzenie na tle innych to godziny trwania. Mamy tu targi, które zaczynają się o siedemnastej i trwają do dwudziestej pierwszej.


Więcej na temat wydarzenia dowiesz się z wydarzenia na FB (link) oraz profilu organizatora (link).


Targ różnorodności - Targ Jaracza

Hala targowa mieści się w zrewitalizowanej hali, przy kamienicy - ul. Kilińskiego 39.

W weekendy, a dokładnie w soboty w godzinach 10:00 -14:00 odbywają się tu Targi Różnorodności. Hasło przewodnie tego wydarzenia to “wymień, sprzedaj, oddaj”.


Przynam, że jeszcze nie uczestniczyłam w tym wydarzeniu, ale warto pamiętać o tym miejscu.


Więcej info o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ (link).


Targi sztuki studenckiej - ASP

W listopadzie odbywają się cykliczne Targi sztuki studenckiej - edycja świąteczna - ostatnie miały miejsce w 2021. Na wydarzeniu można obejrzeć i zakupić prace studentów. Z racji na datę jest to znakomita opcja dla tych, którzy jeszcze nie mają prezentów gwiazdkowych dla najbliższych.


Mam nadzieję, że w tym roku - 2022 również odbędzie się edycja świąteczna targów.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na profilu FB Akademii Sztuk Pięknych (link)


To chyba wszystkie wydarzenia jakie aktualnie odbywają się na terenie Łodzi

Choć oczywiście mogłam o którymś zapomnieć. Napiszcie w komentarzu, jeśli znacie inne cykliczne wydarzenia, na których można spotkać rękodzieło. Czekam na Wasze komentarze - ile z tych wydarzeń znaliście wcześniej?

Czy je polecacie? A może jest jeszcze wydarzenie, o którym tu nie wspomniałam? Stay tunned! Na początku listopada postaram się opublikować artykuł ze zbiorem miejscówek, w których odbywają się kreatywne warsztaty dla dorosłych :D Zainteresowani?

Comments


bottom of page