top of page

Warsztaty z ceramiki, kolaże i inne atrakcje [TYLKO DLA DOROSŁYCH]

Zaktualizowano: 17 lis 2022

Zauważyliście, że najczęściej słyszy się o warsztatach dla dzieci?

Wiem, rozumiem - one mają więcej czasu niż dorośli i potrzebę rozwoju umiejętności manualnych, ale czy to oznacza, że jako dorośli nie potrzebujemy rozwijać się w jakiejś dziedzinie sztuki?

Spróbujcie przeszukać portale i grupy pod kątem wydarzeń tego typu dla dorosłych, a sami zauważycie że ciężko je znaleźć. Jestem często sfrustrowana, bo dowiaduję się o jakimś evencie już w czasie jego trwania, gdy jest za późno na zgłoszenie lub po fakcie.


Artykuł powstał z potrzeby zebrania tych wszystkich miejsc, w których organizowane są stacjonarne warsztaty artystyczne, z myślą o dorosłych. Jeśli jesteście nimi zainteresowani zachęcam do polubienia i obserwowania kont, o których tu wspomnę.

A jeśli wiecie o jakimś miejscu, którego tu nie widzicie - koniecznie do mnie napiszcie - uzupełnimy tę listę razem.


Miejsca, które odkryłam

Pozwoliłam sobie podzielić listę na dwie grupy - w pierwszej znajdziesz miejsca w których organizowane są warsztaty z różnej tematyki i adres jest stały, w drugiej - prywatne pracownie skupiające się na jednej wyznaczonej tematyce.

Jedno miejsce i różna tematyka warsztatów:

Puro - ul. Ogrodowa 16

Puro to przede wszystkim piękny 4-gwiazdkowy hotel, ten oddział nawiązuje stylem do historii łódzkiej kinematografii. Stąd kino, do którego możecie wpaść w wyznaczonych godzinach seansów - informacje na ten temat znajdziecie TUTAJ. Puro dysponuje również przestrzenią do organizowania eventów, w tym warsztatów. Podczas trwania wydarzenia macie zawsze dostęp do pysznej kawy i ciastka, wszystko dzięki kawiarni hotelowej Biotiful. Co ciekawe jeśli jest się gościem Puro udział w organizowanych w hotelu warsztatach jest bezpłatny.


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Znajdziesz ją pod hasłem Wydarzenia - zjedź na środek strony, aby poznać ofertę (LINK)

Źródło: strona int. Puro


Kipisz - Piotrkowska 282, wejście od Placu Reymonta

KIPISZ to ogród, przestrzeń sceniczna, pracownia oraz kawiarnia. Jest to miejsce oferujące wysokiej jakości kawę przygotowaną z ziaren rzemieślniczej palarni Instytut Kawy wraz z pożywną słodką lub słoną przekąską, a przy wieczornych wydarzeniach proponuje rzemieślnicze piwo, wytrawne wino oraz autorskie koktajle i lemoniady. KIPISZ to miejsce dla każdego, otwarte, pełne szacunku dla indywidualności oraz różnorodności. Jest to miejsce pobudzające do aktywnego udziału w kulturze i sztuce.

cytat pochodzi ze strony int. Kipisz


W tym miejscu na pewno napijecie się dobrej kawy i zjecie coś pysznego. Są tu organizowane różne eventy: muzyczne, taneczne, teatralne, wernisaże i warsztaty.

Osobiście uczestniczyłam w warsztatach organizowanych w Kipiszu, dotyczyły linorytu. Największą zaletą tych warsztatów oprócz nauki tworzenia tego rodzaju grafiki było poznanie ludzi, którzy także mają potrzebę wchodzenia w nowe dziedziny sztuki i robienia czegoś kreatywnego.


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Znajdziecie na profilu FB Kipiszu (TUTAJ)

Źródło: profil FB Kipisz


Miejska Galeria Sztuki - Henryka Sienkiewicza 44

O tym miejscu dowiedziałam się bardzo niedawno, bo przy okazji promowania wystawy “7 etapów życia Kobiety”. Serdecznie polecam ją obejrzeć, na mnie zrobiła olbrzymie wrażenie.

Wracając do tematyki tego artykułu - nie byłam tu jeszcze na warsztatach, ale temat najbliższych brzmi mega ciekawie.


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Znajdziesz ją na profilu FB Miejskiej Galerii Sztuki (TUTAJ).


Fabryka Sztuki - Tymienieckiego 3

To również moje stosunkowo świeże odkrycie. Widziałam, że odbywały się tu np. warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej. Oczywiście na stronie internetowej Fabryki Sztuki możecie przefiltrować interesującą Was dziedzinę oraz przedział wiekowy.


Źródło: strona int. Fabryka Sztuki


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Na stronie int. Fabryki Sztuki (TUTAJ)


Raz na jakiś czas można znaleźć na stronie ASP warsztaty, dla osób nie związanych z uczelnią, są one w dużej mierze organizowane z myślą o studentach.


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Na stronie internetowej ASP (TUTAJ).


Warsztaty przede wszystkim teatralne. najbliższe warsztaty w pt. 18.11 “Warsztaty teatralne dla dorosłych”


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Na stronie internetowej


Biblioteka miejska w Łodzi - zbiorcza strona dla wydarzeń organizowanych w oddziałach Bibliotek Miejskich w Łodzi


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Spis wszystkich warsztatów organizowanych przez tę instytucję znajdziecie TUTAJ, najbliższe warsztaty odbędą się 9.11. pod hasłem “Piszmy wspomnienia”.


Studio rysunku “Kreska” - Tymienieckiego 25 C

3 razy w tygodniu są prowadzone zajęcia dla dorosłych.


Jak znaleźć ofertę warsztatów?

Najświeższe info znajdziecie na profilu FB Kreski

Źródło: profil FB Studio rysunku Kreska


I tak oto przechodzimy do drugiej części listy, czyli miejsc, w których cyklicznie pojawiają się oferty warsztatów wyspecjalizowanych w jednym temacie.

  1. Jubilerki (LINK) - warsztaty z tworzenia obrączek - dla narzeczonych

  2. Warsztaty modelarskie Łódź

  3. Akademia Rytmu Folk’n’Roll (LINK) Warsztaty gry na bębnach djembe & dundun

  4. Muzeum Pałac Herbsta (LINK) - warsztaty i wykłady związane ze sztuką

  5. Pracownia Ceramika & garncarstwo (LINK) Miejsce w którym byłam na warsztatach. Najlepiej przyjść do pracowni z pomysłem, jakie naczynie chcesz wykonać. Możesz też wybrać naukę toczenia na kole garncarskim.

Czy jest jakieś miejsce, którego tu nie wymieniłam?

Bardzo możliwe, liczę na to że jako uczestnicy takich zajęc podeślecie mi informację o innych miejscach. Mam nadzieję, że ilość i różnorodność warsztatów zaskoczyła Was.

Co ciekawe, temat wziął się z mojej potrzeby poznania takich miejsc i muszę się przyznać, że na mnie ta ilość robi wrażenie.

Dajcie znać co myślicie w komentarzu lub na IG!Commentaires


bottom of page