top of page

MALOWANIE I RYSOWANIE - DZIECINADA, CZY MOŻE PASJA?

Zaktualizowano: 3 sie 2022

Malowanie - dział ksiąg zakazanych?

Ilustracja namalowana 11.03.2022 r., akwarele :)


Kiedy byłam mała bardzo lubiłam malować. Dostawałam celujące na lekcjach sztuki i byłam zadowolona z efektów swojej pracy.

Kiedy chciałam coś namalować w domu a nie na lekcjach zawsze słyszałam, że “znów będę robiła bałagan”.

Skutecznie zraziłam się do tej formy spędzania wolnego czasu.


15 lat - za mało by realizować marzenia

W gimnazjum jednym z moich pomysłów na przyszłość było pójście do liceum plastycznego. Jednak i tym razem okazało się, że to nie ma prawa się udać. Najbliższe liceum plastyczne znajdowało się około 60 km od mojego domu, a rodzice z obawy o moje bezpieczeństwo nie chcieli mi pozwolić zamieszkać w bursie.


No to może na studiach się uda?

Ukończyłam liceum z dobrymi wynikami i wymarzyłam sobie Wzornictwo jako swój przyszły kierunek studiów. Zarabiałam kiedy tylko mogłam przy zbiorze warzyw i owoców, by wziąć udział w lekcjach przygotowawczych do egzaminu na Wzornictwo.

Miało być pięknie…


Niestety, tak nie było.


Brakowało mi kilku punktów by się dostać. Owszem pierwsza część egzaminu - martwa natura poszła mi nieźle, ale kompozycję uwaliłam.


Trudne powroty

I tak minęło kilka lat. Właśnie tyle potrzebowałam na przypomnienie sobie, że malowanie w moim życiu było i zawsze będzie ważne.


3 lata temu postanowiłam, że na ścianie w mojej sypialni namaluję własnoręcznie efekt ombre - zawsze o takim marzyłam. Zajęło mi to 3 weekendy, ale było warto. Spójrzcie sami:

W międzyczasie robiłam kilka plakatów, grafik ale zawsze w tych digitalowych formach brakowało mi korzystania z akcesoriów, nieprzewidzianych efektów. Mogłam je znaleźć tylko i wyłącznie podczas malowania farbami.


Jakie farby wybrać?


Najczęściej jak byłam dzieckiem wybierałam plakatowe - bo dawały przewidziany efekt i szybko schły. Rok temu stwierdziłam, że spróbuję akwareli, których dotąd unikałam.

Czasami bywa tak że taki sam ruch pędzlem daje zupełnie inny efekt - zaczęło mi się to podobać. Na moim instagramie znajdziesz ilustracje wykonane w większości akwarelą.


Daj znać w komentarzu, która z nich podoba CI się najbardziej!


Też masz pasję do której wróciłeś po wielu latach? Co to było w Twoim przypadku?


Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page