top of page

Bądź jak Bugs z Matrix Resurrections

Zaktualizowano: 3 sie 2022

W poprzednim wpisie MATRIX RESURRECTIONS - klapa, czy najlepszy film 2021? postawiłam sobie wyzwanie - odtworzyć stylizację Bugs.

Czy było trudno? Co sprawiło mi najwięcej problemów?


Scenografia i kostiumy ważniejsze niż fabuła?

Od zawsze byłam fanką pięknych obrazków - zauważyłam nawet że oglądam tylko te filmy, które przekonują mnie swoim stylem i estetyką. Tak też było z "Martix Zmartwychwstania". W tym filmie nie tylko Bugs trzyma poziom - wszyscy bohaterowie wyglądają nowocześnie, futurystycznie a przy okazji klasycznie (w tym przypadku to się nie kłóci - uwierzcie mi). Ich stylizacje są dopracowane, a przy okazji bardzo bardzo drogie. Postanowiłam wybrać Bugs, bo jej styl jest mi nabliższy.


Jeśli tak jak ja, lubisz czasem poinspirować się stylem bohaterów filmowych, a przy okazji chcesz poznać parę polskich marek, to mam wrażenie że przygotowane przeze mnie wzestawienie ubrań mogą okazać się niezłym źródłem informacji.


Polskie marki? Przecież taniej jest w sieciówkach

Z sieciówkami byłoby zdecydowanie łatwiej, ale...

Od kilku lat staram się kupować odpowiedzialnie, korzystając z polskich marek. Liczy się dla mnie styl i jakość ubrań. Mam szafę kapsułową i każdy ciuch dobieram na zasadzie - czy mój nowy zakup pasuje do co najmniej 3 innych ciuchów w mojej szafie. Co dzięki temu zyskałam?

  • ubieram się w ciągu 3 min i nie zastanawiam się, czy wszystko do siebie pasuje (bo nie ma innej opcji),

  • mam dużo miejsca w szafie,

  • na wyjazdy pakuję się w 5 minut,

  • brak wyrzutów sumienia - nie zaśmiecam środowiska - te ubrania, które mam będą mi służyć przez ładnych parę lat.

Piszę o tym, bo chciałabym Was "zarazić" odpowiedzialnym podejściem do mody. Konsumpcjonizm nie jest dobry dla środowiska, za to wybierając co trafi do naszej szafy możemy sprawić, że będziemy produkować mniej odpadów. Czyli wybierać jakość zamiast ilości. To prawda, zakupy wtedy nie są szybkie i łatwe - często wymagają przygotowania. Na przykład zastanowienia się, czy potrzebujemy spodni wełnianych (cieplejszych niż jeans), czy też bawełnianych (są przewiene i cienkie).


Super źródłem informacji, jak rozpoznać dobrej jakości ubranie jest ten film na kanale Radzki.


Chwilowo Magdalena nie nagrywa regularnie na YT, ale jej dotychczasowe filmy są nadal aktualne. Zerknijcie przy okazji na filmy z trendami - wszystkie materiały są starannie przygotowane i wypełnione informacjami.


Czas na zestawienie w stylu Bugs. Wszystkie ubrania pochodzą z polskich marek.


Bugs Matrix style polish brands
Bugs I Matrix Resurrections I Gdyby Bugs ubierała się w polskie marki

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w zestawieniu pochodzą ze stron sklepów interentowych zaprezentowanych marek:Tutaj dla przypomnienia zdjęcie z Matrix Resurrections i Bugs

rebel girl matrix bugs fashion
Bugs I Matrix Zmartwychwstania (2021) ©Murray Close, Warner Bros. Enterteinment Inc. Village Roadshow Films (BVI) Limited

💩 Jeśli dotarliście tutaj, to znaczy że chcecie poznać, jakie napotkałam problemy tworząc to zestawienie


Mam wrażenie, że najbardziej upierdliwe w tym całym zamieszaniu jest znalezienie ubrań, które wyglądają identycznie jak te na zdjęciu - nie ma takich😱. Szukając inspiracji musimy mieć świadomość, że znalezienie takich samych ubrań graniczy z cudem - za to zawsze istnieje możliwość przerobienia ubrań u krawcowej, na podstawie zdjęć.


Oczywiście teraz łatwo mi pisać o tym, żeby nie szukać ubrań identycznych, a sama wpadłam w tę pułapkę przygotowując zestawienie - dlatego trwało to tak długo. Początkowo chciałam odtworzyć 2 stylizacje, ale krój spodni z drugiego zdjęcia sprawił, że wymiękłam. 😪

Moja rada: nie poddawajcie się jeśli nie wyglądacie jak sobowtór osoby, której stylem się inpirujecie! Ważne żebyście czuli się dobrze w tych ciuchach i przede wszystkim -żebyście byli sobą.


Jestem bardzo ciekawa, czy Wam też zdarza się inspirować stylem bohaterów filmowych. Dajcie znać w komentarzu, co o tym myślicie! Jeśli macie zdjęcia swoich stylizacji inspirowane bohaterami oznaczcie mnie - @ojojoj_art!

Comments


bottom of page